Manga Terror

O mnie, o blogu

Kim jestem?


Jestem Tallu, mam dwadzieścia kilka lat i fascynują mnie komiksy.
Tak się przypadkiem złożyło, że te japońskie szczególnie.

Historia bloga

Blog prowadzę od lutego 2012. Początkowo był pod innym adresem, nazwą i na innej platformie, ale już od marca 2014 jako Manga Terror tutaj. Pojawiają się tu głównie przeglądy zagranicznych wydań mang - czyli komiksu japońskiego - i różne teksty powiązane z tą częścią japońskiej popkultury.

Na początku blog miał służyć poradą co do jakości zagranicznych wydań małej grupce entuzjastów tematu. Teraz chciałabym, by łamał stereotypy na temat mang i służył wszystkim, którzy mają chęć poznać komiksy godne uwagi.


Logo

O czym piszę

Uwielbiam komiksy, które mogą uchodzić w oczach innych za ambitne czy niszowe, i to one mogą przeważać w moich tekstach. Nie lubię jednak w jakikolwiek sposób się ograniczać, więc czytam właściwie wszystko, co wpadnie mi w ręce, niezależnie od tego czy tematyka jest poważna, czy nie. Staram się też o tym wszystkim pisać.

Problem w tym, że na Terrorze chcę jak najwięcej uwagi poświęcić dobrym komiksom. Dobrym, czyli takim, które są według mnie udane i nieprzeciętne, niezależenie od ambicji intelektualnych ich autorów.

Celowo nie chcę pisać tu (zbyt często) o komiksach, które uważam za słabe. Zwyczajnie szkoda mi na to czasu i pieniędzy (swoją biblioteczkę kompletuję z rozmysłem i rzadko trafia mi się niefortunny zakup), stąd teksty w większości są pozytywne.

Po prostu skupiam się na magii japońskiej sztuki komiksu.

Kontakt

tallu.manga@gmail.com


Ilustracja, którą wykorzystałam w nagłówku pochodzi z komiksu Akira autorstwa Katsuhiro Otomo.

Autorką logo Manga Terroru jest wspaniała Ulfvidh. Jej galeria do obejrzenia pod tym linkiem: http://ulfvidh.tumblr.com/